Vini Vici je izraelské duo DJ v oblasti hudby Psytrance. Založili ho v roku 2013 výrobcovia Aviram Saharai a Matan Kadosh, ktorí boli predtým súčasťou projektu Sesto Sento.

Vini Vici tvoria dvaja hudobníci Aviram Saharai a Matan Kadosh. Obaja pochádzajú z Afuly mesta severne od Izraela a spolupracujú od začiatku roku 2000, okrem iného aj s tranceovým projektom Sesto Sento.
Ako úmysel založiť Vini Viciho duo ponúkalo, aby balil starý školský zvuk s novými a futuristickými nápadmi. Po založení duo pritiahlo nahrávacie značky “Iboga Records” a rezervačná agentúra “FM Bookings”. Podpísali zmluvu a potom sa dostali do kontaktu s väčšími názvami žánru, vrátane Liquid Soul a Captain Hook.

5. novembra 2013 vydali debutové vydanie v podobe dvojitého singlu pozostávajúceho z piesní Divine Mode a Trust in Trance. Od septembra 2013 však vydali sériu skladieb na svojom účte SoundCloud. Po úspešnej premiére prerazili s ďalšími singlami, ktoré ich všetky priviedli do oficiálneho Beatport Top 100. Súčasne začali živé turné s vystúpeniami po celom svete.

V roku 2015 vydali svoj debutový album Future Classics. To sa presunulo do Beatport až na druhé miesto. Súčasne sa trance DJ Armin van Buuren dozvedel o duo a predstavil svoj singel The Tribe vo svojej rozhlasovej show State of Trance. Rovnakým spôsobom vydal úpravu piesne. V tom istom roku boli zaradení na číslo jedna Psytrance na Beatport a získali cenu za “najpredávanejšiu skladbu”.

S remixom vydaným na jar roku 2016 na pieseň Free Tibet z francúzskeho projektu Psytrance Hilight Tribe čím si náhla zvýšili počet fanúšikov. Na YouTube dosiahol počas niekoľkých mesiacov 15 miliónov zhliadnutí, ako aj na druhom mieste v oficiálnych rebríčkoch Beatport.
Súčasne sa uskutočnilo viac ako 220 vystúpení na festivaloch ako A State Of Trance, Tomorrowland a Sunburn GOA.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa