“See You Again” je skladba amerického rappera Wiz Khalifa s americkým spevákom Charlieom Puthom.
Skladba bola nahraná pre soundtrack akčného filmu Furious 7 v roku 2015 na počesť Paulovi Walkerovi, ktorý zomrel pri autonehode 30. novembra 2013 vo Valencii v Kalifornii.
Neskôr bola pieseň zahrnutá ako bonusová skladba na medzinárodnom vydaní debutového albumu Puth, Nine Track Mind. Umelci ju napísali spolu so svojimi producentmi DJ Frank E a Andrew Cedar a s ďalšou produkciou od firmy Puth.
Song “See You Again” bol vydaný 10. marca 2015 v Spojených štátoch.

“See You Again” sa stala súčasnosťou Khalifa a Puth. Na americkom Billboard Hot 100 bol 12 týždňov v popredných miestach. V niekoľkých ďalších krajinách tiež dosiahol číslo jedna a to vrátane Austrálie, Rakúska, Kanady, Nemecka, Írska, Nového Zélandu a Švajčiarska.

Dňa 7. októbra 2015 sa toto video stalo prvou hip-hopovou pieseňou, ktorá dosiahla miliardu zobrazení na YouTube. 3. septembra 2016 sa stala prvou hip-hopovou pieseň, ktorá dosiahla 2 miliardy zobrazení.
Druhý videoklip, ktorý to dosiahol po Psy’s “Gangnam Style”.
“See You Again” získal tri nominácie na 58. výročnom Grammy Awards: Piesne roku, Najlepšie Pop Duo / Performance skupiny a Najlepšia skladba pre Visual Media. Bola tiež vybraná na pieseň roka na BBC Music Awards a bola nominovaná za najlepšiu originálnu pieseň na Zlatý glóbus.
“See You Again” bola najpredávanejšou skladbou v roku 2015 na svete.

10. júla 2017 video predbehola skladba “Gangnam Style” a stalo sa najviac videným videom na webe YouTube s 2,894 miliardami zobrazení.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa