Talentovaná a nádherná speváčka Whitney Houston by 9.8.2017 oslávila 54. narodeniny. Do nebíčka jej posielame pozdravy.

Celým menom Whitney Elizabeth sa narodila v Newarku 9. augusta 1963, v 11 začínala so spevom.

Americká speváčka, skladateľka, herečka aj modelka Whitney Houston by sa dnes dožila 54 rokov. Whitney Elizabeth sa narodila v Newarku 9. augusta 1963. Ako viaceré deti, aj ona začínala v jedenástich rokoch so spevom v gospelovom kostolnom zbore. Od pätnástich už nahrávala sprievodné vokály pre viacerých interpretov. Na začiatku 80. rokov začala s modelingom, zasiahla však matka a Whitney sa vrátila na hudobnú scénu.

V marci 1985 vyšiel prvý album Whitney Houston. Bol úspešný a dostal sa na prvé miesto v rebríčku. Tri piesne z neho – Saving All My Love For You, How Will I Know a Greatest Love Of All sa stali hitmi a všetky tri sa dostali na prvé miesto singlového rebríčka. Celosvetový predaj albumu prevýšil náklad 30 miliónov nosičov, získal štyri nominácie na cenu Grammy, jednu z nich za najlepší ženský spevácky výkon si Whitney aj odniesla. V júni 1987 vydala druhý album s názvom Whitney. Bol rovnako úspešný, štyri piesne z neho – I Wanna Dance With Somebody, Didn’t We Almost Have It All, So Emotional a Where Do Broken Hearts Go sa postupne dostali na prvé miesto hitparády, album jej opäť priniesol aj cenu Grammy za najlepší ženský spevácky výkon. Whitney sa zaradila medzi špičkových svetových interpretov, v roku 1990 ju v oválnej pracovni Bieleho domu prijal prezident George Bush.

V júli 1992 sa vydala za speváka Bobbyho Browna, po roku sa im narodila dcéra Bobbi Kristina Houston Brown. Alkohol a drogy sa postupne podpísali pod jej ďalšie životné obdobie, ktoré vyústilo do rozvodu v októbri 2006.

Whitney vydala šesť štúdiových albumov, šiesty s názvom Look To You vyšiel v auguste 2009. K diskografii patrí aj šesť kompilačných albumov a tri soundtracky. V americkej TOP 40 hitparáde mala 30 skladieb, 11 z nich bolo na prvom mieste, v anglickej ešte o jednu viac a štyri z nich na prvej pozícii. Úspešný bol film Bodyguard z roku 1992, kde Whitney hrala speváčku Rachel Marron a jej bodyguarda Kevin Costner. Predaj soundtracku z tohto filmu dosiahol skoro 50 miliónov nosičov.

Whitney Houston zomrela nečakane 11. februára 2012 vo veku 48 rokov. Mŕtvu ju našli v izbe hotela Beverly Hills. Príčinou bolo utopenie vo vani.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa