Chýbali vám U2? Konečne predstavujú prvý singel z nového albumu!

You’re The Best Thing About Me, spieva Bono Vox v energickej novinke. Po dlhšej pauze sme sa konečne dočkali novej skladby od legendárnych U2. Už štrnásty štúdiový album Songs of Experience bude určite stáť za vypočutie.

Keď na jeseň roku 2014 vyšla platňa U2 “Songs of Innocence”, vyzeralo to, že jej druhá časť v podobe nahrávky “Songs of Experience” ju bude čoskoro nasledovať.

Nakoniec sa tak z mnohých rôznych dôvodov nestalo (jedným z tých hlavných bolo aj zvolenie Donalda Trumpa americkým prezidentom), teraz sa však už na novú kolekciu môžeme definitívne tešiť. Kapela poslala nový singel “You’re The Best Thing About Me”.

Ak niektoré z “piesní skúseností” čakajú na nejaké experimentovanie alebo textovú politickú agitáciu, pravdepodobne na ne nebude čakať. Album by malo vyzerať ako intímne listy miestam a ľuďom, ktorí sú a boli členmi kapely.

Pilotný singel, Bona a spol. ukazuje možno v najľudnatejšej forme, ktorú môžu robiť. Jednoduchá pieseň, ktorá je jednoduchým priznaním a obdivom, je pekná pieseň s mnohými pre skupinu funkcií, ale nič viac. Na druhej strane, ich dlhá kariéra U2 si zaslúži byť na nových albumoch len trochu nad priemerom. A “You’re The Best Thing About Me” nebude s nimi robiť nič.

O celom albume toho zatiaľ veľa známe nie je, dá sa len predpokladať, že v nejakej forme vyjde ešte tento rok, pravdepodobne až muzikanti koncom októbra dokončí výročnej turné k nahrávke “The Joshua Tree” (čítali ste našu reportáž z Berlína?). Zaujímavou informácií však je, že na obale singla je odfotená dcéra gitaristu The Edge Sian Evans, fotil samozrejme Anton Corbijn.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa