Vypočuj si Tiesta live z Tomorrowlandu 2017.
Tiesto je momentálne v Magazine Top 100 DJ ‘s na 5. mieste. 🙂

DJ Tiesto sa narodil 17. Januára 1969 v Breda v Holandsku. Jeho skutočné meno je Tijs Verwest. Začal sa veľmi skoro oboznamovať s gramofónmi – hrať začal už vo veku 14 rokov. Trvalo mu však dlho, aby sa stal populárnym.

Začiatky jeho skutočnej kariéry možno pozorovať už od druhej polovice 80. rokov. Zaujímavé je, že zo začiatku získal viac úspechov v zahraničí (konkrétne v Nórsku) ako v Holandsku. Ale jeho čas ešte neprišiel. Tiësto ake nebol spokojný s hraním, mal oveľa väčšie ambície a začal skladať vlastnú hudbu. Vybudoval svoje vlastné štúdio na nahrávanie svoich vlastných hudobných nápadov a kde sa aj uskutočnili jeho prvé nahrávky.

Tracky “Made by Tiësto” sa začali objavovať na rôznych kompiláciách, ale s tým sa Tiësto neuspokojil. So svojím najlepším priateľom založil dnes už známy a renomovaný label “Black Hole Records”, kde tiež realizoval svoje prvé CD “Magik”. V Európe to bolo úspešné. Čoskoro nasledoval druhý diel tejto kompilácie, ktorý sa stal bez akejkoľvek mimoriadne reklamy najpredávanejšie kompilácií v Holandsku a v ďalších krajinách, napr. V Izraeli a Škandinávii. Doteraz posledná kompilácia s týmto menom má sériové číslo “7”. Skutočnosť, že CD Tiësto je tak žiadúce, sa prirodzene odráža v záujme promotérov. Popularita spoločnosti Tiesto sa neustále zvyšovala. Prečo je to tak populárne? Trance vo vykresľovaní je mimoriadne emotívny. Nad živými rytmami melódiou túži váš dych. Pri častých nájazdoch môže vystaviť atmosféru ako žiadny iný DJ. To všetko ešte umocňuje Tiëstova osobnosť, sila a pozitívnej energie, ktorá vyžaruje nielen z muziky ktorú hrá, ale aj z neho samotného.

Ak počúvate Tiesta zabudnete na všetko. Tiesto je tiež uznávaným remix-érom. Jeho remix Delerium ” s Silence zaznamenal celkom jasný prelom na britských ostrovoch, kde sa doska držala niekoľko týždňov v britskej TOP 10. Bol to tiež prvý tanečný track, ktorý hrali cez deň rádiá v Severnej Amerike! Tiësto hrá vo všetkých najlepších kluboch po celom svete. Toto leto ho napríklad môžete počuť niekoľkokrát na Ibize v slávnom Amnesia Clube. Na jeho “dj mape” je niekoľko bielych škvŕn.

Hral so všetkými hlavnými a významnými svetovými hviezdami. Len náhodne: Paul Oakenfold, Sasha, Eric Morillo, Danny Tenaglie a Carl Cox. Doterajším vyvrcholením kariéry je bezpochyby skutočnosť, že bol zvolený najlepším Dj na svete v ankete prestížneho časopisu DJ Magazine Top 100 DJ ‘s. V Spojených štátoch bol vyhlásený za najlepšieho zahraničného Dj a tiež usporiadal koncert na futbalovom štadióne Gelredome v holandskom Arnheme pre 25 000 ľudí. Súčasne vydal úplne nové CD.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa