Tiesto vydal novú tanečnú pecku: Carry you home!

Zatiaľ, čo Tiestovi fanúšikovia očakávajú vydanie nového albumu CLUBLIFE, VOL 5 – China.

On vydal jednu chuťovku z nového albumu, ktorá vás nenechá chladnými!

Veď si ju vypočuj. 🙂

Tijs Michiel Verwest je narodený 17. januára 1969 v meste Breda, Severné Brabantsko, Holandsko.
Známy je pod umeleckým menom Tiësto a je to holandský hudobník, DJ a hudobný producent elektronickej tanečnej hudby.
Hoci v minulosti používal viacero umeleckých mien, je najviac známy ako DJ Tiësto.
Počas svojich posledných produkcií však odstránil zo svojho mena “DJ” a je momentálne známy ako “Tiësto” čo bolo aj jeho prezývkou v detstve.
V roku 1997 založil vydavateľstvo Black Hole Recordings s Arnym Binkom, cez ktoré vydal CD série Magik a In Search of Sunrise.
V roku 1998 sa Tiësto stretol s producentom Dennisom Waakopom Reijersom a spoločne vytvorili viacero prác. Reijers je uvádzaný na mnohých Tiëstových prácach ako textár, skladateľ alebo aranžér.
V rokoch 1999 a 2000 spolupracoval s Ferrym Corstenom, pričom spoločne tvorili trance dvojicu pod názvom Gouryella. Jeho remix skladby „Silence“ od skupiny Delerium ho dostal viac do mainstreamového publika.

V roku 2001 vydal svoj prvý sólový štúdiový album In My Memory, ktorým začal svoju kariéru. Trikrát za sebou sa umiestnil v na 1. mieste v zozname Top 100 Popularity Poll časopisu DJ Magazine v rokoch 2002, 2003 a 2004.

Hneď po vydaní svojho druhého štúdiového albumu s názvom Just Be v roku 2004 vystupoval naživo počas otváracieho ceremoniálu Letných olympijských hier 2004 v Aténach.
Stal sa tak prvým DJom, ktorý hral naživo na Olympijských hrách. Skladby, ktoré vytvoril špeciálne pre Olympijské hry boli spolu zmixované a vydané ako mix kompilácia s názvom Parade of the Athletes neskôr toho roku.
V apríli 2007 vytvoril svoju vlastné rozhlasovú show Tiësto’s Club Life na rádiu Radio 538 a taktiež vydal svoj tretí štúdiový album Elements of Life. Album dosiahol 1. miesto v holandskom albumovom rebríčku a americkom rebríčku Billboard Top Electronic Albums a bol tiež v roku 2008 nominovaný na cenu Grammy.
V októbri 2009 vydal Tiësto svoj štvrtý štúdiový album Kaleidoscope.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa