The Killers hlásia comeback! Už predstavili nový album Wonderful Wonderful.

Americká kapela The Killers patrí dlhé roky medzi tie najobľúbenejšie rockové kapely na svete. Štvorica z Las Vegas má na konte také hity, ako napríklad pieseň Somebody Told Me, When You Were Young, Human, Spaceman a ďalšie.

Zatiaľ posledný štúdiový album Battle Born vydala kapela v roku 2012. O rok neskôr fanúšikom predstavili kolekciu svojich najväčších hitov a charizmatický frontman Brandon Flowers, ako aj ostatní členovia kapely, sa následne začali venovať sólovým projektom. Dlhých päť rokov ticha je však konečne u konca a The Killers prichádzajú s novým albumom, ktorý dostal veľavravný názov Wonderful Wonderful!

V poradí piaty štúdiový album Wonderful Wonderful kapela predstavila v piatok 22. septembra. Album bude dostupný na CD, LP a samozrejme tiež digitálne. Štandardná verzia bude obsahovať 10 trackov, deluxe verzia ponúkne dva remixy a bonusový song naviac. Na mimoriadne očakávanej doske spolupracovali The Killers s poprednými producentmi a kolegami z hudobnej brandže, medzi ktorými nechýbali napríklad Ryan Tedder z OneRepublic, Brian Eno či Jacknife Lee, ktorého kapele odporučil sám Bono z U2. Fanúšikovia sa teda rozhodne majú na čo tešiť!

Novinka bude podľa slov kapely ich zatiaľ najexperimentálnejším albumom, čo potvrdil aj pilotný singel The Man. The Killers v nej takmer odhodili gitary a predstavujú pre kapelu nezvyčajný funky tanečný zvuk, v ktorom hudobne zdatnejší môžu počuť aj sample songu Spirit Of The Boogie z repertoáru Kool & The Gang či Fame od Davida Bowieho. Koncom júla bol zverejnený druhý singel – energická, post- punková pieseň Run For Cover, ktorá sa venuje téme domáceho násilia.

Ďalšími ochutnávkami z albumu Wonderful Wonderful sa stali rovnomenná pieseň Wonderful Wonderful a mimoriadne emotívna skladba Some Kind Of Love, v ktorej môžeme v úlohe vokalistov počuť aj malých synov frontmana Brandona Flowersa. „Je to naozaj silné. Keď som tú pieseň prvýkrát pustil svojej žene, rozplakala sa. Ale som na ňu hrdý,“ dodáva k piesni Flowers. Celkovo je album Wonderful Wonderful veľmi autentický, čo sám spevák potvrdil v jednom z rozhovorov: „V textoch na tejto doske som sa odhalil úplne najviac. Pozerám sa v nich do zrkadla a veľa som čerpal z mojich osobných zážitkov a skúseností. Spievam o mojom vlastnom živote a rodine, a to je pre mňa niečo celkom nové.“ Dôkazom toho je aj song Rut, v ktorom Brandon vyjadruje podporu svojej manželke, ktorá bojuje s posttraumatickou stresovou poruchou.

Fanúšikovia rockovej kapely The Killers sa po dlhých piatich rokoch konečne dočkali albumovej novinky!22. septembra kapela vydala mimoriadne očakávaný album Wonderful Wonderful, ktorý je podľa prvých reakcií ich doposiaľ najvyzretejším hudobným počinom.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa