Shawn Peter Raul Mendes sa narodil 8. augusta 1998 v Toronte, Ontário, Kanade a je kanadský spevák.
V roku 2013 začal získavať úspech po nahraní niekoľkých coververzií pesničiek na svoj účet v aplikácii Vine. Nasledujúci rok si ho všimol manažér Andrew Gertler z Island Records a získal nahrávaciu zmluvu.

Jeho singel „Life of the Party“ bol úspešný v Kanade, ale aj medzinárodne. Po singli následne vydal EP a štúdiový album, po ktorom vyrazil na sólové turné. V septembri 2016 vyšiel jeho druhý album Illuminate.

V roku 2013 začal nahrávať svoje coververzie pesničiek na aplikáciu Vine a získal milióny prezretí a množstvo fanúšikov. Manažér Andrew Gertler objavil Shawna na internete v januári 2014, priviedol ho do Island Records a následne s ním podpísal nahrávaciu zmluvu. V júni 2014 vydal singel „Life of the Party“. Je najmladším umelcom, ktorý debutoval v TOP 25 s debutovou pesničkou v rebríčku Billboard Hot 100, kde sa umiestnil na mieste 24 v 15 rokoch, 11 mesiacoch a 4 dňoch.

Vyšiel na turné MagCon Tour, po boku ďalších mladých internetových senzácii ako Nash Grier, Cameron Dallas, Jack & Jack a ďalších. Ako predspevák vyrazil na turné Austina Mahoneho. Svoj debutový EP vydal v júli. V roku 2014 získal cenu Teen Choice Award v kategórii Internetová hviezda v oblasti hudby.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa