Hudbou Vesmírnou spojili paródiu na rap, reklamu na auto a ekológiu.

Väčšina Slovenska ich dnes pozná najmä ako moderátorov obľúbenej televíznej šou Zem spieva, no S Hudbou Vesmírnou stále robia aj to, čo ich zviditeľnilo – chytľavé pesničky a videoklipy. Ten najnovší s názvom Velký Štýl zverejnili len pred pár dňami a už sa s ním dostali na druhé miesto slovenského rebríčka Youtube trending.

Klip má za pár dní takmer 80-tisíc prehratí, no u fanúšikov vyvolal kontroverzné reakcie. Dôvodom niektorých sklamaných komentárov na sociálnych sieťach je najmä do očí bijúca reklama na známu nemeckú automobilku. Oba prezentované modely, patriace medzi to najmodernejšie na trhu ekologických automobilov, pritom zosobňujú hlavnú ideu skladby, že je možné zároveň žiť “na vysokej nohe” aj šetriť životné prostredie.

Tie isté slová, dva rôzne významy

Ekologický odkaz pesničky je postupne odhalený od druhej minúty. Spočiatku pritom hudobne i textovo pripomína nie príliš zábavnú paródiu na slovenský hip-hop. “Tento klip sme urobili ako drobnú paródiu konzumného sveta a časti rapovej scény hovoriacej o tom, kto má ako veľa… V podstate nechceme povedať, že mať veľa je hneď zlé, ale že mať veľa sa dá v tomto storočí aj ekologicky.”

“Na začiatku spievame – ideme si veľký štýl, ten malý nás nebavil – tu znázorňujeme pomyselné vzory mladých ľudí a čím sa prezentujú, no na konci pri rovnakom texte – ideme si veľký štýl, ten malý nás nebavil – poukazujeme na dopad takéhoto premýšľania,” hovorí o piesni Daniel “Sorizzo” Kiss, člen skupiny a autor hudby.

Kto je “tajomná” huslistka?

Zaujímavosťou je, že rámci doterajšej tvorby formácie S Hudbou Vesmírnou je toto prvý videoklip, v ktorom Dominika Morávková-Zeleníková hrá hereckú rolu a nie je iba sama sebou. Okrem jej zvodného imidžu v červenom kabátiku a čiernej parochni však fanúšikov zaujala aj sympatická hosťujúca huslistka, ktorej patrí posledná minúta piesne.

“Je to Evička Brunclíková, huslistka v skupine Genius Locci a v orchestri opery SND,” predstavil mladú hudobníčku Sorizzo. “Poznám sa s ňou ešte zo základnej umeleckej školy, je veľmi šikovná, ale aj veľmi zaneprázdnená. No keďže Genius Locci je hudobná skupina mojich dvoch sestier, tak som jej skúsil zavolať a osloviť ju do nášho nového projektu. Okrem toho, že prijala pozvanie a zahrala nám dokonalé husle v pesničke, som veľmi vďačný, že súhlasila aj s tým, aby bola aj vo videoklipe.”

Klip sa nakrúcal na viacerých miestach na Slovensku a pri veterných turbínach v Rakúsku, no sú v ňom aj zábery z Kanárskych ostrovov, kde Sorizzo a tretí člen skupiny Marek Koleno bez Dominiky nakrútili veľkú časť predchádzajúceho klipu Ešte ďalej ako sa dá. “Vtedy vznikli aj zábery do tohto klipu, ale natočili sme ich spomalene, aby sa navzájom nepodobali,” prezradili.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa