Svoju oficiálnu hymnu Všetci za jedno lano má už aj slovenská najvyššia hokejová súťaž Tipsport liga.

Textovo sa na nej podieľali líder hudobnej skupiny Iconito Kristián Dufinec a dokonca aj Richard Lintner.

Niečo o kapele Iconito:

V marci 2014 pred prezidentskými voľbami vyprodukoval spevák Kristián Dufinec prvú vlastnú pieseň s názvom Chcem zmenu. Pieseň mala na internete veľký ohlas a pred druhým kolom vyburcovala chalanov k natočeniu virálneho videoklipu. Neskôr vyšlo pokračovanie piesne Spolu za jedno lano, ktorá bola odkazom novému prezidentovi. V novembri 2014 už Iconito zvíťazilo v súťaži Košický zlatý poklad so skladbou Dva svety. Na jeseň 2015 hudobníci podpísali zmluvu s vydavateľstvom Warner Music CZ. Ako predzvesť nového CD vydali skladbu Za Karpatským lesom, ktorá doplnila hudobný príbeh o slovenskej mentalite. Na jar 2016 vyšiel ich debutový album Človek a Klaun. V roku 2017 kraľovali niekoľko dní v YouTube trendoch singlom Slovenské Devy.

Základy skupiny Iconito položili v roku 2005 iba 12-roční susedia z Michaloviec Kristián Dufinec a Martin Bertič. Potom sa k nim pridali bubeník Lukáš Farbár, basista Michal Choma, neskôr Ondrej Choma (gitara), Róbert Hvostáľ (klávesy).

Debutový album Človek a Klaun vyšiel v máji 2016 pod gesciou medzinárodného vydavateľstva Warner Music Group. Krstnými otcami albumu sa stali moderátor Milan Junior Zimnýkoval a hudobník Marián Čekovský.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa