Svoju muzikantskú púť začínala skupina Virvar interpretáciou známych slovenských piesní od skupín Polemic, Iné Kafe, či IMT Smile. Po čase sa však čoraz viac začala venovať vlastnej tvorbe a autorský potenciál pôvodne bubeníka a dnes gitaristu Mareka Vojtka pretavila do playlistu plného autorských piesní. Skupina hrá v zložení a nástrojovom obsadení: Matúš Vojtko (14) – spev, Eva Mališová (17) – elektroakustická gitara, Marek Vojtko (17) – gitary, kláves, vokál, Samuel Junas (17) – basgitara, vokál, Dávid Hric – Matúška (18) – bicie, vokál.

Pieseň Generácia je súčasťou pripravovaného albumu skupiny, ktorý sa nachádza v štádiu mixovania a finalizácie. Ku Generácií sa kapela rozhodla spraviť videoklip plný mladých ľudí a exteriérov ich rodného mesta, čím sledujú kontrast oproti prvotine, ktorá bola skôr poetická a intímna.

Kapela chce ukázať skutočnosť, že ich generácia nie je zlá a ako spieva vo svojej novinke, vie nielen prijať, ale aj dávať. V klipe okrem členov skupiny účinkujú absolventky tanečného odboru ZUŠ J. L. Bellu v Kremnici, ako komparz členovia Detského divadelného súboru Zrkadlo z tej istej ZUŠ a žiaci deviateho ročníka ZŠ Pavla Križku v Kremnici. Virvar sa pre realizáciu a videoklipu zverili opäť do rúk obrazovému a zvukovému štúdiu Môlča Records bratov Bošeľovcov.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa