Videoklip Povolanie syn podčiarkuje Rytmusovo znechutenie z detí boháčov.

Z obyčajného sídliskového decka a outsidera sa na pozíciu najúspešnejšieho slovenského rapera vypracoval sám, takže pre rozmaznané deti z bohatých rodín nemá pochopenie. Z Rytmusových rozhovorov to bolo jasné už dávno a na minuloročnom albume im venoval aj skladbu Povolanie syn, ku ktorej včera zverejnil temný vizuál.

Hlavnú postavu v ňom verne stvárňuje herec Martin Kochan, ktorý žije svoj pohodlný život plný peňazí, alkoholu a drog, vyváža sa v “mankinom” aute s partiou pritakávačov a očakáva, že mu celý svet padne k nohám. Našťastie, v klipe nejde len o doslovné zobrazenie textu a v závere, ktorý sprevádza iba hudobný podmaz (produkcia: Maiky Beatz), padá na dno samotný antihrdina. Jeho precitnutie sa však nezaobíde bez nevinnej obete.

O réžiu videoklipu sa postaral Pepe Ehrenberger, za kamerou stál Michal Babinec. Príbehovú líniu striedajú zábery na Rytmusa, tanečníkov (Yasmine Taty, Alex Paprčková, Ferdžo Haar) a rôzne decká na minimalistickom čiernom pozadí. Skladba pochádza z albumu Krstný otec, ktorý je raperovou štvrtou sólovou štúdiovkou.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa