Robo Opatovský zaujal rádiá podmanivým singlom Keď muž miluje ženu.

V rozhlasovom éteri už pár týždňov počuť novinku Roba Opatovského. Pesničkou Keď muž miluje ženu spevák vzdáva hold úprimnej a vášnivej láske. Je výsledkom náhlej inšpirácie, ktorá obľúbeného speváka a skladateľa “prepadla” počas prípravy nového albumu. O text sa postarala Oľga Záblacká.

“Pesnička vznikla úplnou náhodou a na poslednú chvíľu. Na pripravovaný album s názvom Robo Opatovský unplugged som mal už s kapelou uzavretý a nacvičený repertoár, ale pár dní pred nahrávaním ma kopla múza a za dvadsať minút vznikol celý hudobný nápad,” hovorí spevák. Dokonca mal v refréne vymyslený headline “keď muž miluje ženu”.

“Hneď som vedel, že chcem, aby text urobila Oľga, píše totiž krásne a emotívne. Pesnička je oslavou lásky – úprimnej, čistej a vášnivej. Hovorí sa, že človek by pre lásku aj zabil,” približuje Robo Opatovský pesničku a priznáva, že so slovným spojením “aj zabil by pre ňu” chvíľu bojoval. “Rozmýšľal som nad tým, či to nie je príliš expresívne. Oľga povedala, aby som to zaspieval svojej žene. Zaspieval som a bolo rozhodnuté,” vysvetľuje spevák.

Oľga Záblacká s Robom spolupracovala už niekoľkokrát. Pesnička Keď muž miluje ženu je však jej srdcovou záležitosťou. “Od okamihu, kedy som ju počula prvýkrát, si ju stále spievam. Keď mi ju Robo poslal, mala som veľa práce a málo času na hranie sa s textom, ale viete ako to je, keď sa niekto zamiluje. Nemohla som to neurobiť. Vždy ma inšpiruje hudba, emócia, ktorá z nej vychádza. Robo je spevák, ktorý si rád povie, o čom chce spievať, ja sa potom už len hrám a snažím sa vcítiť do pocitov muža. Kamarát básnik mi povedal, že musím mužskej duši rozumieť, keď tak píšem. Tak mu teda verím, že som uhádla, čo cítia muži, keď milujú,” dodáva s úsmevom autorka textu.

Pesnička sa ujala a o jej popularite svedčí aj skutočnosť, že lyrics video k nej dosiahlo za šesť týždňov od zverejnenia viac ako 153-tisíc zhliadnutí. Fanúšikovia sa však môžu tešiť aj na hraný vídeoklip s dramatickým filmovým príbehom, ktorý sa nakrúca práve v týchto dňoch. Režisérkou aj autorkou scenára je Oľga Záblacká, pre ktorú je to v spoluprácu s Robom nová výzva. Spevák sa už na vizuál veľmi teší, keďže sa v ňom predstavia rôzne typy ľudí, medzi nimi aj dvojročný chlapček, či krásna mulatka.

“Pri nakrúcaní v Lomnici som ocenil kasting hercov. Sledovať priamo v akcii Matúša Kvietika, Clarisse Taty aj manželov Stražanovcov bolo pre mňa aj okoloidúcich fascinujúce. Veľmi milo ma prekvapila Clarisse, mladá mulatka, ktorá má otca z Konga a maminu Slovenku. Svojej roly sa zhostila úžasne, bola prirodzená a uveriteľná. Myslím si, že o nej ešte budeme počuť. Záberom pomohlo aj romantické prostredie hotela Lomnica vo Vysokých Tatrách. Vyšlo nám výborné počasie. Veľmi sa teším na výsledok,” uzatvára Robo Opatovský.

Nový klip v týchto dňoch autorský tím dokončuje a Robo ho zverejní v novembri.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa