Klavírna balada All Dead, All Dead sa nachádza na legendárnom albume News of the World, ktorý vydali Queen v roku 1977.

Brian May si ňou uctil svoju mŕtvu mačku z detstva.

Verzia, ktorú spieva Freddie Mercury sa k nám dostáva až po dávnych rokoch, no o to viac sa tešíme.

Táto verzia sa nachádza na bonusovom albume, ktorý vychádza pri príležitosti 40. výročia skupiny.

Ten obsahuje okrem originálneho CD aj veľa bonusov vrátane dokumentárneho DVD.

Ohlásený je na 17. novembra.

Niečo o skupine Queen:

Queen je britská rocková skupina založená v roku 1970 v Londýne. V jej pôvodnej zostave boli Freddie Mercury (spev, klavír), Brian May (gitara, vokály), John Deacon (basová gitara) a Roger Taylor (bicie, vokály). Prvotnú tvorbu skupiny Queen ovplyvnil hlavne progresívny rock, hard rock a heavy metal. Postupne sa kapela pokúšala o konvenčnejšiu a komerčnejšiu tvorbu, vrátane rozmanitejších a inovatívnych žánrov (arena rock, pop rock, funky, či R&B a pod.).

Pred založením skupiny Queen, Brian May a Roger Taylor spolu s basgitaristom Timom Staffellom, hrali v skupine Smile. Freddie Mercury (vtedy známy ako Farrokh „Freddie“ Bulsara) bol fanúšikom tejto kapely. Po Staffellovom odchode v roku 1970 sa k nim Freddie pripojil, a krátko nato si skupina zmenila názov na „Queen“. Johna Deacona do kapely Queen prijali pred nahrávaním ich debutového albumu v roku 1973.

Skupina Queen mala úspechy v Spojenom kráľovstve už so svojím debutom a taktiež nasledujúcim albumom, Queen II (1974), ale medzinárodný úspech si získali až albumami Sheer Heart Attack (1974) a A Night at the Opera (1975). Posledný spomenutý album obsahoval skladbu „Bohemian Rhapsody“, ktorá sa na 1. mieste v rebríčku UK Singles Chart udržala deväť týždňov. Taktiež obsadila prvé priečky v niekoľkých ďalších krajinách a takisto sa stala prvou skladbou skupiny, ktorá sa dostala do prvej desiatky amerického rebríčka Billboard Hot 100. Ich album z roku 1977, News of the World, obsahoval dve z ich najznámejších rockových hymien, „We Will Rock You“ a „We Are the Champions“. V prvej polovici 80. rokov patrila skupina Queen v rámci celého sveta k najvýznamnejším predstaviteľom tzv. „stadium rocku“. Ich vystúpenie počas Live Aid v roku 1985 sa považuje za jedno z najlepších v rockovej histórii.

V roku 1991 zomrel Mercury na bronchopneumóniu, ktorú spôsobilo zlyhanie imunity ovplyvnené ochorením AIDS. V roku 1997 z kapely odišiel John Deacon. Odvtedy May a Taylor mávali príležitostné spoločné vystúpenia, na ktorých bol vokalistom bývalý člen Free a Bad Company, Paul Rodgers. Toto zoskupenie, ktoré skončilo v máji roku 2009, používalo názov Queen + Paul Rodgers. Od roku 2011 May a Taylor spolupracovali s Adamom Lambertom, bývalým finalistom ôsmej sezóny súťaže American Idol. Nadviazali na tradíciu z predchádzajúcej spolupráci s Rodgersom a novej formácii dali názov Queen + Adam Lambert.

Skupina Queen vydala celkovo osemnásť albumov a osemnásť singlov, ktoré sa dostali na prvú priečku rebríčkov. Desať ich DVD nosičov sa taktiež dostalo na vrchol. Odhad predaja ich hudobných nosičov sa pohybuje medzi 150 – 300 miliónmi. Tento fakt ich radí do zoznamu najpredávanejších umelcov sveta.
Od predstaviteľov britského fonografického priemyslu v roku 1990 skupina dostala ocenenie za výnimočný prínos pre britskú hudbu. V roku 2001 uviedli skupinu Queen do Rokenrolovej siene slávy. V roku 2007 poslucháči rádia BBC Radio 1 zvolili skupinu za Top British Band. Okrem toho skupinu Queen hudobná televízna stanica VH1 umiestnila na 13. miesto v zozname VH1’s 100 Greatest Artists of Hard Rock.

V novembri roku 2014 skupina vydala nový kompilačný album Queen Forever. Nachádzajú sa na ňom zremastrované neskoršie nahrávky vokálov Freddie Mercuryho.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa