Pink oslavuje dnes narodeniny. Poprajte jej všetko najlepšie so zdieľaním príspevku. 🙂

Pink sa narodila 8. Septembra 1979 a dnes má 38 rokov. Narodila sa v meste Doylestown, Pensylvánia v USA.

A niečo o tejto úžasnej speváčke s veľkým S. 🙂

Pink sa v skutočnosti volá Alec Beth Moore. Narodila sa Jamesovi a Judy Mooreovej. Zatiaľ čo vyrastala vo Philadephií, jej otec hral na gitaru piesne od Roberta Dylana a Dona McLeana, čo slúžilo ako inšpirácia pre začiatok jej hudobnej kariéry. Mladá Pink mala veľmi rád hudbu, a keby nemusela hovoriť, radšej by spievala. Rada chodila do klubu Phillyho, aby mala príležitosť vyjadriť sa spievať a tancovať.
Vo veku 13 rokov sa zoznámila s populárnym tanečníkom z Philly Clubu, s ktorým začala tancovať a spievať s jeho rapovou kapelou “School of Thought”.

V štrnástich rokoch urobila svoju prvú pieseň. Písanie piesní vyjadrilo jej pocity, ktoré získala počas svojho detstva a dospievania. Každý piatok večer chodila do klubu Fever, kde mala 5 minútovú slávu. Keď niektoré vystúpenia nefungovali, dokázala využiť tieto negatívne skúsenosti ako palivo svojej ambície.

Jeden piatok v klube ju zastavil obchodný zástupca spoločnosti MCA Records, ktorý hľadal niekoho, kto by mohol obsadiť miesto v novej R & B kapely. Piesne Pink sa mu zapáčili a požiadala ju, aby sa zúčastnila konkurzu do skupiny s názvom Basic Instinct. Pink však cítila, že do skupiny nezapadla. Basic Instinct bola pre Pink len dočasná záležitosť. Ďalšou skupinou, kde sa objavila Pink, bola Choice. Napriek tomu, že nedokázala do žiadnej skupiny zapadnúť, najlepšie sa cíti ako sólová speváčka.

Jedného dňa Pink požiadal Darryl Simmons, aby o ňom napísala niečo. Súhlasila, že začne svoju vlastnú kariéru.

Jej debutový album “Can \ ‘t Take Me Home” vytvorila na jar 2000. Hneď po uvedení sa album stal veľmi obľúbený a získal si samú chválu. Prvý singel “To Go You” bol vydaný v 40 najlepších singlov v USA.

Druhý singel “Most Girls” oslavoval rovnaký úspech ako jeho predchodca, ak nie viac.

Jej druhý album s názvom “M! Ssundaztood” vydala v roku 2001. Odtiaľ pochádza veľký hit Get the party started, ktorý dostal cenu Grammy.

V roku 2004 Pink vydala ďalší album Try this, tento album sa tak neuchytil, pretože je to skôr rockový štýl. Hoci celý album bol viac pre rockových fanúšikov, niekoľko hitov, ako je God is a DJ, alebo Trouble. Po tomto turné nasledovalo turné po celej Európe (Try tour 2004), kde tiež po prvýkrát navštívila Českú republiku.

2. júna 2011 sa Pink stala prvý krát matkou a narodila sa jej dcéra Willow Sage Hart. Jej otcom je partner Pink Carey Hart.

Zaujímavé fakty:
– Brat: Jason
farba očí: modrá
– Pôvodná farba vlasov: blond
– Výška: 162 cm
– mala piercing v jazyku a nosu a v prednom zube diamant
– telo PINK zdobí mnoho rôznych tetovaní.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa