Sima Martausová predstavuje krásny klip k svojej gospelovej piesni Baránok.

Klip je nežný, oslavujúci krásu Božieho diela a lásky.

Určite si vypočujte, nech si vaša duša trošku zalieta. 🙂

Sima Martausová zložila skladbu Baránok Národnému stretnutiu mládeže.

Skladbu zverejnili na webovej stránke Národné stretnutie mládeže (v časti Odvážny rok).

Súčasťou duchovnej prípravy na Národné stretnutie mládeže P18, ktoré sa bude konať na budúci rok v júli v Prešove, bude deväť nových autorských piesní. Prvú z nich s názvom Baránok zložila a nahrala Sima Martausová. Informoval o tom Pavol Danko, ktorý je zodpovedný za duchovnú prípravu podujatia P18. Skladbu zverejnili na webovej stránke Národné stretnutie mládeže (v časti Odvážny rok). K Martausovej sa postupne pridajú ďalší slovenskí gospeloví interpreti ako Dominika Gurbaľová, Eva Hrešková, Heartbeat, Poetica Musica, F6, FireFly, Lámačské chvály a ESPÉ.

“Keďže téma pre mňa bol Ján Krstiteľ, inšpiráciu som čerpala hlavne zo Svätého písma a z toho, ako Ján žil. Páči sa mi, ako upriamoval pozornosť ľudí nie na seba, ale na Ježiša. V tom je aj pre mňa veľkým vzorom, v tom čo robím. Preto aj keď tvorím, alebo spievam, v duchu si často opakujem, že nie vďaka mne sa to deje, ale vďaka nemu. Teším sa z toho a zároveň je to pre mňa česť. Pieseň Baránok sme nahrávali spolu s mojím bubeníkom Ajdžim a s gitaristom Jimim Cimbalom. Chlapci pieseň pekne dotvorili a mám z nej veľkú radosť. Je to zároveň aj taká moja modlitba,” uviedla Martausová. Speváčka stála aj pred dvomi rokmi za hymnou Národného stretnutia mládeže P15 v Poprade.

Danko informoval aj o ďalších pripravovaných novinkách v súvislosti s Národným stretnutím mládeže v Prešove. Máriina cesta je seriál, ktorý pripravujú spolu s rožňavským biskupom Stanislavom Stolárikom, v ktorom predstavia mariánske modlitby rečou mladých. Zároveň ku každej téme napíšu talentovaní divadelníci pôvodný scenár na krátku divadelnú hru, ktorú môže ktokoľvek nacvičiť v škole, či vo svojej farnosti. Autorkou prvej s názvom Mreže je Katarína Pirohová z Veľkého Šariša.

Na historicky treťom Národnom stretnutí mládeže P18 v Prešove (po R13 v Ružomberku a P15 v Poprade) začnú slovenskí mladí veriaci oficiálne prípravy na Svetové dni mládeže v Paname.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa