Vracia sa k tvorbe pre dospelých. Miro Jaroš tento rok okrem nového albumu pre najmenších plánuje vydať aj niekoľko singlov pre dospelé publikum. Prvým z nich je skladba Kačička divoká, ku ktorej stihol ešte minulý rok nakrútiť aj originálny videoklip.

Po úspechu skladieb Na dne mora a Na pokraji síl, ktoré sú prerábky izraelských hitov speváka Idana Raichela, prichádza Miro Jaroš opäť so svojou verziou pôvodne izraelskej skladby She’eriot Shel Ha’Chaim.

Kačička divoká uzatvára trilógiu vydarených spoluprác opäť raz originálnym a silným vizuálom. “Chceli sme priniesť niečo nové, nezvyčajné a nápad miestnosti ktorá sa premení na les nám prišiel ako dostatočne zaujímavý. Pôvodne sme mali predstavu, že nám florista Robert Bartolen nazdobí izbu, no nakoniec sme si izbu postavili uprostred lesa, čo nám ponúklo oveľa viac možností dotvorenia vizuálu,” prezradil Miro, ktorý sa netají svojou náklonosťou k prírode.

Svedčí o tom aj pomerne bohaté zastúpenie zvierat v klipe: “Priamo na nakrúcaní sme mali hmyz, šváby, modlivky, to bola celkom zábava, lebo najprv sme nakrúcali s hudobníkmi, ktorým som sa smial, že sa toho boja a keď prišlo na moje scény, vrieskal som ako malý,” prezradil.

Skladba Kačička divoká vznikla s úmyslom prepojiť izraelský folklór s tým domácim: “Idan Raichel je známy tým, že si požičiava ľudové motívy do svojej tvorby. Keď som sa rozhodol požičať si od neho ešte jednu skladbu, chcel som do nej vložiť zasa kus toho nášho folklóru, a hneď mi napadol motív Kačičky divokej, ktorú postrelili a nemohla sa starať o svoje mladé. Je to jedna z mála pesničiek, ktoré mám späté s detstvom, môj otec ju zvykol spievať. Celé to nejako do seba zapadlo, z čoho sa teším.”

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa