Mirka Miškechová predstavuje nový singel 18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam.

Slovenská speváčka Mirka Miškechová, ktorá ma už v Čechách aj na Slovensku bohatú hudobnú históriu a poslucháčom je známa najmä vďaka úspešnému hitu Cudzinka v tvojej zemi s Xindlom X, sa tentokrát vydáva do popovejších vôd.

Slovenská pesničkárka Mirka Miškechová predstavuje nový singel a videoklip “18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam”.

Pesnička Cudzinka v tvojej krajine je asi prvá vec, ktorú si vybavíte po vyslovení mena Mirka Miškechová. Slovenská speváčka, ktorá má u nás bohatú hudobnú históriu práve s Xindl X, sa tentokrát vydáva do popovejší vôd, a okrem akustických a folkových aranžií, na ktoré sme u nej zvyknutí, sa pohráva viac s elektronikou. Práve preto siahla Mirka po producentovi Armin Effenberger, s ktorým začala pripravovať svoj druhý album. Pesnička “18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam” je ich spoločnou prvotinou.

Pesničku som napísala približne pred 4 rokmi, keď som začínala chodiť so svojím vtedajším priateľom. Hodila som na papier a predovšetkým do nôt všetky moje pochybnosti o tom, či má náš vzťah vôbec zmysel a vydrží. Keď bol celý song hotový, začala som počítať, koľko konkrétnych vecí som do textu zakomponovala a vyšlo mi ich 18. Od tej doby som to nikdy nekontrolovala a preto sa pesnička volá 18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam. “Hovorí speváčka, ktorá je, okrem textu, aj autorkou hudby.

“Skutočnosťou je, že na tých 18 vecí som sa vtedajšieho priateľa vlastne nikdy nespýtala. Aj napriek tomu, že pieseň niekoľkokrát počul, obsah mu zostal a pravdepodobne navždy zostane utajený. Bol to totiž cudzinec.” dodáva Miškechová.

Videoklip vznikol pod režisérskou taktovkou Ondreja Kudiň, ktorý sa podpísal napr. Pod videa skupiny Poetika (Každú sekundou či Trinity). Natáčalo sa niekoľko dní v Prahe a vo Viedni.
Sama speváčka si zahrala práve to dievča, ktoré by sa strašne rado priateľa spýtalo na to nevyslovené, len zapísané … “zostaneš do konca ako na lodi kapitán?” alebo “budeš pri ma aj keď nie som vždycky normálne?”

Singel “18 vecí, ktoré sa ťa nespýtam” je začiatok novej éry slovenského hudobníčka Mirky Miškechové.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa