Marshmello je elektronický producent tanečnej hudby a DJ. Najprv získal medzinárodné uznanie remixovaním skladieb od Jack Ü a Zedda a neskôr spolupracoval s umelcami ako Omar LinX, Ookay, Jauz a Slushii.
V januári 2017 sa jeho pieseň “Alone” objavila na tabuľke US Billboard Hot 100.

Marshmello si stráži svoje súkromie tým, že nosí vlastnú masku – prilbu pri verejnom vystupovaní. Jeho identita je neznáma. Vďaka tomu si veľa ľudí myslelo, že Marshmello je americký DJ Chris Comstock, tiež známy ako Dotcom, ktorého štýl je podobný Marshmellovmu. Skrillex tiež hovoril v rozhovore o Marshmellovi ako o “Chrisovi”. Okrem toho obaja majú údajne rovnaké tetovanie a narodeniny.

Marshmello je jeho javiskové meno, alternatívne hláskované ako “marshmallow”.
Jeho marshmallow maskot hlavy bol inšpirovaný producentom electro house hudby a DJ-om deadmau5om, ktorý tiež používa masku na hlave pripomínajúcu myš. Zatiaľ čo Marshmello ešte nepotvrdil svoju pravú totožnosť, najrozšírenejšou špekuláciou je, že je to Chris Comstock, ktorý je tiež známy ako Dotcom. Novinári tiež špekulovali, že Marshmello by mohol byť Martin Garrix, Jauz, alebo kolektív výrobcov a DJov spravovaných Shalizi.
4. Marca 2017 vydal Feed Me Instagram príbeh o Dotcom v kostýme Marshmella a ďalšiu osobu s helmou Marshmella.

Po svojom vystúpení na Carnival Electric Daisy v roku 2016 Marshmello žartovne “odhalil” svoju pravú identitu tým, že si odhodil svoju helmu, ale herec na scéne bol odhalený skutočne holandským producentom Tiëstom. Táto udalosť bola široko opísaná ako “troll”, pretože obaja umelci boli navzájom videní na iných fotografiách a mali rozporuplné rozvrhy prehliadok, a preto bolo nepravdepodobné, že Marshmello bol vlastne Tiësto.

Dňa 8. júla 2017 indická herečka Urvashi Rautela poslala jej snímku Chris Comstock, Maejor a Moe Shalizi na Instagram, pričom tvrdila, že Comstock je Marshmello.

Jeho hudobný štýl zahŕňa groove-orientované, synth a basu – ťažké elektronické tanečné hudby. Inšpirovaný inými maskovanými DJmi ako Deadmau5 a Daft Punk. Zdá sa, že Marshmello nosí biele farebné vedierko s celoplošným pokrytím. Napriek anonymnosti získal za svoju kariéru medzinárodné uznanie v roku 2015, kedy začal vydávať skladby online, vrátane remixov Zeddovej “Beautiful Now”, Jack Ü “Where Are Ü Now” a ďalších, ako aj vlastného singlu “Alone”.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa