Lipo chce novinkou „Vidíš, co jiní nevidí“ prebudiť v mladých ľuďoch kreativitu.

„List je prázdnej, začni psát,“ nabáda rapper Lipo novým singlom Vidíš, co jiní nevidí. Skladba je určená všetkým kreatívnym ľuďom, najmä tým mladým, ktorí sa nechcú iba bez záujmu pozerať na situáciu okolo seba, ale majú nápady a chuť zmeniť veci k lepšiemu.

Singel Vidíš, co jiní nevidí vznikol v spolupráci s programom SmartUp, ktorý sa zameriava na podporu zmysluplných nápadov a projektov mladých ľudí a pomáha s ich realizáciou. Vo videoklipe, ktorý si rapper už tradične sám režíroval, preto môžeme vidieť talentovaných mladých ľudí, ako kráčajú za svojimi umeleckými snami.

Refrén piesne naspieval ODD, polovica hiphopovej dvojice ATMO music. ODD s Lipom pravidelne spolupracuje ako producent jeho hudby, nie je však príliš obvyklé, aby sa postavil i za mikrofón. Charizma jeho statného hlasu tak možno bude pre niektorých veľkým prekvapením.

O tom, aké je ťažké pretaviť priania v konkrétny výsledok, vie svoje aj sám Lipo. „Spomenul som si na dobu, keď som začínal písať prvé texty a nemal som nič, okrem túžby svetu zdeliť to, čo som sám považoval za dôležité. Je mi jasné, že takto nejako začína väčšina ľudí a že to občas vôbec nie je jednoduché,“ zamýšľa sa hudobník, ktorý pred desiatimi rokmi vydal prvú dosku s projektom BPM. Vtedy sa ešte pod nezávislým labelom a s minimom prostriedkov vydal na cestu za tým, aby na českú hiphopovú scénu priniesol celkom novú podobu žánru, nezaťaženú zažitými stereotypmi. Touto cestou úspešne kráča dodnes.

Sám Lipo sa mnohokrát angažoval v oblasti sociálnych či politických tém, napríklad v roku 2010 songom Pozdravy z Liberce upozorňoval na nekalé praktiky v libereckej radnici, v singli Město, co spí z posledného albumu O duši sa zasa zaoberal situáciou vo vybývaných častiach svojho rodného mesta. Teší ho, že začína vnímať rastúci záujem mladej generácie o dianie okolo nás.

„V poslednej dobe som sa stretol s radom projektov mladých ľudí, ktorí sa rozhodli zmeniť veci okolo seba a venovať svoju energiu niečomu, čo má hlbší zmysel. Vďaka programu, akým je SmartUp, nájdu prostriedky a hlavne aj podporu od ľudí k uskutočneniu svojichcieľov. Tento song som napísal pre všetkých, ktorí si idú bez okázalých gest za svojím snom, a tiež pre SmartUp a ostatných, ktorí v tom snažení mladým ľuďom pomáhajú,“ vraví Lipo. Dodáva, že ho pri nakrúcaní ovplyvnilo nadšenie nastupujúcej generácie, čo je aj zo samotného klipu zrejmé.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa