Mega hit Summertime Sadness sa dá počúvať stále. Je to taká letná hit-ovka, páči sa ti? 🙂

Lana Del Rey si podľa vlastných slov cestu k úspechu vyšliapala bez podpory svojej milionárskej rodiny. Lana všetky mediálne dezinformácie popiera, vraj od kreatívy až po samotné financovanie, za vydaním albumu Born To Daj stojí ona sama a nik iný.

„Summertime Sadness“ je skladba americkej speváčky a skladateľky Lana Del Rey. Pesnička je z jej druhého štúdiového albumu Born to Die. Bola vydaná dňa 22. júna 2012 vydavateľstvom Interscope Records ako štvrtý singel z albumu.
Singel sa dostal do prvej desiatky v Rakúsku, Bulharsku, Nemecku, Grécku, Luxembursku a Švajčiarsku.
Na jar roku 2013 sa stala skladba „Summertime Sadness“ hitom na 1. mieste v Poľsku a na Ukrajine. Trancové a housové remixy dopomohli Lane Del Rey k tomu, aby sa dostala do amerického rebríčka Hot Dance Club Songs. V rebríčku Dance/Mix Show Airplay dosiahla skladba 1. miesto v auguste 2013.

V lete roku 2013 bola vydaná remix verzia od Cedrica Gervaisa pre contemporary hit radio a dopomohla singlu aby sa stal sleeper hitom. Tento hit obsadil 72. miesto v rebríčku Billboard Hot 100 a nakoniec dosiahol 6. miesto. Švajčiarsko a Rakúsko dali singlu zlatú platňu a Nemecko platinovú platňu.
Gervaisov remix vyhral cenu Grammy v kategórii Best Remixed Recording, Non-Classical.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa