Korben Dallas predstavujú nový videoklip! Po singloch Vietor, Nič Sa Nepýtaj a Prepáč dostala vizuálnu podobu aj nádherná skladba Ako para.

Korben Dallas je slovenská rocková hudobná skupina z Bratislavy. Na scéne pôsobí od roku 2010, kedy vznikla ako nový projekt hudobníkov, predtým tvoriacich art-rockovú kapelu Appendix. Na svojom konte má 5 albumov. Svojou tvorbou prekračujú hranice nezávislej scény. Do povedomia sa dostali s hitom „Otec“ v roku 2013. Sú pravidelnými hosťami veľkých slovenských a českých festivalov (Pohoda, Grape, Topfest, Colours od Ostrava).

Debutový album s názvom Pekné cesty (2011) vydaný vo vydavateľstve Hevhetia vznikol ako živá nahrávka z koncertu, bol nominovaný na Radio Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov.

Druhý album Karnevalová vrana vyšiel v roku 2013 vo vydavateľstve Slnko records. Na Radio_Head Awards 2013 získali Korben Dallas ceny za najlepší album, singel („Otec“) a najlepšiu koncertnú kapelu.

Tretí album Banská Bystrica vyšiel v roku 2014.

Korben Dallas radi spolupracujú aj s inými hudobníkmi a skupinami. V relácii Rádia_FM sa predstavili so špeciálnym hosťom Andrejom Šebanom, v Česku odohrali sériu spoločných koncertov s kapelou Zrní, úspešným sa stal aj ich singel „Spolu“ z albumu Banská Bystrica, ktorý nahrali s Janou Kirschner. V roku 2014 sa predstavili na festivale Viva Musica! so Symfonickým orchestrom Slovenského rozhlasu. Ich piesne upravil Slavo Solovic, orchester dirigoval Braňo Kostka.

Korben Dallas v roku 2015 získali cenu Krištáľové krídlo za rok 2014.

Pieseň, pri ktorej spomalíte a spomeniete si na leto. Nachvíľu sa zastavte, pauznite prácu (alebo pauznite pauzu ak pauzujete) a vychutnajte si videoklip:

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa