Hudba, ktorá vás naplní krásou! Poznáte Hang Drum?

Nie je ten svet nejaký rýchly? Stres, zhon z každej strany. Vypnite sa. Dajte si slúchadlá a poďte sa nami do iného, krajšieho sveta. Táto dáma s nástrojom, ktorý sa volá Hang drum, vás tam zavedie.

Hang je melodický perkusný hudobný nástroj pochádzajúci zo Švajčiarska. V angličtine niekedy je označovaný za Hang drum, ale v skutočnosti sa nejedná o druh bubnu nebyla patří mezi samozvučné nástroje, na rozdiel od bubnu, ktorý patrí medzi membránové nástroje. Skôr než bubnom je teda príbuzný činelom alebo steelpanu.

Skladá sa z dvoch miskovitých kovových častí, vytvrdených plynovou nitridizaciou.

Bola vytvorená vďaka dlhoročnému skúmaniu zbierky rôznych nástrojov z celého sveta, vrátane oceľových bubnov, bubnov, ghatámov alebo gamelanov. Prvýkrát sa objavil na Musikmesse vo Frankfurte 2001. Výstava sa pripísala švajčiarskym producentom hudobných nástrojov Felix Rohner a Sabina Schärer (PANArt Hangbau AG).

Jeho názov pochádza z Bernského dialektu za ruku.

Prsty sa hrajú prstami; to je zvyčajne umiestnené na okruhu. Uud-like zvuky sú vytvorené rezonancia vzduchu vo vnútri nástroja, zasiahnutie plytké svalnaté lišty znie ako zvončeky. Vnútorná poznámka na spodnej kupole je basová poznámka, jej tlmenie mení stúpanie tónu tak, ako to robí. V tejto poznámke sú harmonicky naladené sedem až deväť ďalších poznámok.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa