Iconito a Zlaté husle si poctili slovenské devy nádhernou slovenskou piesňou s ľudovým motívom!

Mladým chalanom zo skupiny Iconito sa v spolupráci s orchestrom Zlaté husle podaril nádherný kúsok. Vo svojom najnovšom videoklipe poukázali na krásu slovenských dievčat.

Skupina Iconito povýšila krásu slovenských dievčat v dych berúcom videoklipe ladenom v tradičnom ľudovom štýle. Čistotu a nevinnosť skladby umocňuje prítomnosť finalistiek súťaže Miss Folklór, ktoré dodali piesni autentický vizuálny zážitok. Kapela Iconito v spolupráci s orchestrom Zlaté husle (členmi orchestra Lúčnice) pláva na vlnách módneho trendu, kde sa jednotlivé ľudové prvky dostávajú do každodenného spoločenského života, rovnako aj do pop-rockových skladieb. Kapela sa netají výrazným vplyvom folklóru na svoju tvorbu.

Produkčnú taktovku v tejto skladbe chytil do rúk spevák skupiny No Name Igor Timko. Autorom textu i hudby je spevák Iconita Kristián Dufinec, mimochodom, sólista v
Lúčnici. V slovenských devách hosťujú aj zboristi Lúčnice, aj hráč Slovenskej filharmónie na Hoboj – Igor Fábera. Orchestrálny aranžmán vykonal skladateľ a upravovateľ Peter Jantoščiak. Vo videoklipe máte možnosť vzhliadnuť i vlaňajšiu Miss Folklór 2016 – Veroniku Vargovú. Óda na pekné ženy spod Tatier – Slovenské devy – pozdvihuje unikátnosť kultúrneho dedičstva, pestrosť folklóru a prírody v našej krajine. Kristián Dufinec v texte parafrázuje klasika Milana Lasicu, že na Slovensku máme toľko krásnych žien, že sa budete zbytočne otáčať za jednou, pretože oproti ide hneď ďalšia. Pieseň Slovenské devy sa ľahko vryje do sŕdc tých, čo majú radi slovenský folklór a ešte radšej krásu slovenských dievčat.

“Koľko prebdených nocí a nervov na tento klip pretieklo si ani neviete predstaviť. Klobúk dole pred ctižiadostivosťou, pedantnosťou a precíznou prácou všetkých, ktorí na tomto projekte spolupracovali. Výsledok je bravúrny!” uviedol autor textu a hudby Kristián Dufinec.

Nám nezostáva nič iné, len súhlasiť. V dnešnej modernej dobe sa práca mladých ľudí, ktorí zachovávajú a šíria slovenské tradície aj touto cestou, nesmierne cení. Vypočujte si Ódu na pekné ženy spod Tatier – Slovenské devy a budete mať možno zimomriavky ako my

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa