Slovenská kapela Hex zverejnila skladbu Oteckovia, ktorú nahrala pre seriál s rovnakým názvom. “Na novom albume Tebe máme pieseň Dievčatá, ktorá album otvára. A keď nás Markíza oslovila, či nechceme spraviť pieseň k seriálu Oteckovia, hneď mi napadlo, že by sa hodila skladba Dievčatá s tou odľahčenou náladou, ktorú v sebe má,” vysvetlil spevák a autor hudby Ďuďo.

Textár Martin “Fefe” Žúži napísal úplne nový text s názvom Oteckovia a novinka bola na svete. Následne k nej vznikol aj klip. V ňom sú herci Tůma a Fašiang za bubnami, Deák za mikrofónom, Kobielsky s bábätkom v náručí a členovia skupiny Hex s vysávačmi a v bielych plášťoch. Tak vyzerá špeciálna spolupráca skupiny a Televízie Markíza k titulnej piesni k seriálu Oteckovia. Klip rovnomennej piesni sa natáčal priamo v televíznych štúdiách, v ktorých seriál vzniká.

“Musím priznať, celkom som sa natrápil, ale so scenáristkou Katkou Mikulíkovou sme sa nakoniec pochopili. Problém bol napríklad v tom, že seriálová znelka nepoužíva pôvodnú tému refrénu, ale C časť pesničky. Táto časť pôvodne nebola obsahovo najdôležitejšia, v znelke to však bolo naopak. Bol to teda trochu oriešok dokončiť kompletný text tak, aby bol aj v celej verzii významovo zrozumiteľný. Hádam sa to podarilo,” povedal textár a gitarista Martin “Fefe” Žúži.

“Rodičovstvo a partnerské spolužitie sú neprenosné skúsenosti. Bez nich by som si text na túto tému ani netrúfol napísať. Snažil som sa ho urobiť s ohľadom na to, že život môže priniesť rôzne problémy, ale ak ich riešime s nadhľadom a humorom, všetky sa nakoniec ukážu ako banálne. Samozrejme, okrem zdravia,” dodal Fefe.

V novom klipe si zahrali i predstavitelia hlavných mužských postáv Filip Tůma, Braňo Deák, Vlado Kobielsky, Marek Fašiang a ich seriálové deti. “Sme veľmi radi, že seriál Oteckovia s našou titulnou pesničkou má úspech a bolo to cítiť aj pri nakrúcaní. Nič nebolo problémom, chalani – herci, ako aj deti zo seriálu sa neustále zabávali, doberali si jeden druhého. Proste úplná pohoda, ktorá sa preniesla aj do klipu. Seriál sami pozeráme, preto bola pre nás zábava ocitnúť sa v štúdiách, kde sa točí. Užívali sme si to,” opísal vznik klipu basgitarista Tomáš “Yxo” Dohňanský, ktorého pes Eddie, po Eddiem Vedderovi zo skupiny Pearl Jam, sa takisto predstavil v klipe.

Spojil ich program Let’s Dance

“Dlhé roky sa poznáme s Filipom a počas Let’s Dance som sa skamarátil s Vladom Kobielskym a Braňom Deákom. Marek Fašiang nám pri prvom stretnutí povedal, že nás má veľmi rád a kamarátstvo bolo na svete tiež. Sú to pohodoví chalani,” povedal Yxo. “V nejednej situácii zo seriálu sa presne vidím. Mam malú dcérku Emmku, ktorá nám vie poriadne zamotať deň. A vidím tam aj nastupujúcu pubertu mojej staršej dcéry. Ja osobne zažívam krásne obdobie, keď sa nám Emmka zo dňa na deň mení a teší ma, že sa z mojej staršej Hanky stáva samostatná osobnosť,” doplnil.

Réžiu klipu si zobral na starosť Braňo Špaček, ktorý má na konte aj réžiu videoklipu k piesni Nezaspím. Za hlavnou kamerou bol Peter Kelíšek. Producentsky videoklip zastrešila Alexandra Dubovská z televízie Markíza. “Bol som celkom zaskočený rozlohou štúdií, v ktorých sa seriál točí. A musím povedať, veľmi milo ma prekvapili deti. Od najmenších boli všetky neuveriteľne talentované a ich výkony absolútne profesionálne. Obdivoval som trpezlivosť, s ktorou k práci pristupovali,” vyjadril sa Fefe.

Skupina Hex je na scéne od roku 1989. Na konte má okrem spomínaného počinu aj štúdiové albumy Ježiš Kristus nosí krátke nohavice (1992), Abrakadabra (1993), Hex (1994), Ultrapop (1997), Supermarket (1999), Víkend (2002), Nikdy nebolo lepšie (2006), Ty a ja (2010), ale tiež DVD Cesta z mesta (2007) či výberovku Všetko najlepšie 2013 – 1992 (2013). Kapela odohrala už vyše tisíc koncertov prevažne na Slovensku, ale aj v Českej republike, Maďarsku či Spojených štátoch amerických. V roku 2015 uviedli na trh nahrávku Live in Stará tržnica.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa