Gente de Zona je kubánska reggae-tónová skupina, ktorú založil Alexander Delgado v roku 2000. Skupina kombinuje reggae-tónové rytmy s tradičnými formami kubánskej hudby.

Gente de Zona mali svoj prvý medzinárodný úspech po spolupráci s Enrique Iglesiasom z roku 2014so skladbou “Bailando”. Pieseň získala tri latinské ceny Grammy.

Skupina začala v roku 2000, keď sa niekoľkí rapperi stretli v Alamar, mestskej časti Havany, známej ako rodisko kubánskeho hip-hopu. Názov skupiny, Gente D ‘Zona, odráža ich vznik v Alamar.

Alexander Delgado sa potom stretol s Michel Delgado, “El Karo”, a obaja začali hrať na večierkoch a oficiálnych herniach Guanabacoa, Regla a najmä Alamar. Skupina rýchlo získala podporu verejnosti a čoskoro začala hrávať na medzinárodných festivaloch. Boli to okrem ročných rap-ových festivalov na Kube.

V roku 2014 sa Gente D’Zona pripojila k Enrique Iglesias a Descemer Bueno, aby vytvorili úspešnú skladbu “Bailando”, ktorá katapultovala skupinu na medzinárodnej scéne. Pieseň zostala na prvom mieste na medzinárodných hitparádach. Pozoruhodne aj na americkom trhu, kde je zvyčajne ťažké presadenie kubánskych umelcov žijúcich na Kube. V júni 2014 bola umiestnená na prvom mieste v špičkových latinských piesňach. Skupina bola úspešná aj v Európe.

V roku 2015 vydal Gente de Zona dve skladby, ktoré sa okamžite stali obľúbenými, “La Gozadera” a “Traidora”, obe boli v spolupráci s Marcom Anthonymom.

22. apríla 2016 vyšiel ich tretí album nazvaný “Visualízate” pod názvom Sony Music Entertainment US Latin LLC a Magnus Media, LLC. V tom istom roku skupina vydala svoj nový singel “Más Macarena” v spolupráci s Los Del Río.

V spoločnosti Premios Juventud v roku 2015 skupina získala cenu v kategórii “Najobľúbenejšie piesne” vďaka piesne “Bailando” ft. Enrique Iglesias a Desember Bueno. V roku 2016 získali Cenu za “najlepšiu party skladbu” v Premios Tu Mundo za “Algoa Contigo”. V tom istom roku získali ďalšie ocenenie Premio Juventud s Marcom Anthonymom v kategórii Perfektná kombinácia. Ich album “Visualized” získal v roku 2016 cenu latinského AMA’S za “Najlepší tropický album” a jeden latinský grammy za album “Best Tropical Fusion Album”

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa