Skupina Desmod má nový album, fanúšikom ho zahrá na MOLEKULY ZVUKU TOUR!

Skupina Desmod má nový album „Molekuly zvuku“. Pre všetkých ho zverejnila online a celý zadarmo. Radový album obľúbenej slovenskej kapely prichádza po šiestich rokoch a vyžiadali si ho fanúšikovia. 11 skladieb, vrátane duetu s českou skupinou Jelen predstaví na pripravovanom MOLEKULY ZVUKU TOUR 2017 od Českých Budejovíc až po Košice!

Fanúšikovia skupiny Desmod čakali šesť rokov na radový album svojej obľúbenej kapely. Chalani medzitým vydali akustickú výberovku „Javorový album“ a „Výberovku“ s najväčšími hitmi. Nový album „Molekuly zvuku“ zverejnili Desmod zadarmo a online presne v deň narodenín producenta albumu a klávesistu skupiny Martina Cibulku.

„Pristúpili sme k takémuto netradičnému kroku. Povedali sme si, že keďže si album vydávame sami, nebudeme si dokazovať, kto koľko predá CD nosičov. A tak sme ho fanúšikom ponúkli zadarmo, nech si ho napočúvajú a nech ho majú kedykoľvek po ruke, či už v telefóne, v tablete alebo na počítači,“ vysvetľuje spevák a líder kapely Mário „Kuly“ Kollár.

Desmod hrá v zložení Mário „Kuly“ Kollár – spev, Dušan Minka – basová gitara, Rišo Synčák – gitara, Rasťo Toman – gitara, Ján Škorec – bicie a Martin Cibulka – klávesy. Na albume sa podieľali všetci členovia skupiny. Texty písal Kuly spolu s producentom Martinom Cibulkom.

„Album si vyslovene vypýtali fanúšikovia, chceli od nás nové pesničky. Album má dobré ohlasy. Dva texty napísal Vlado Krausz a to k skladbe „Čierna skrinka“ a k balade „Vŕba“. Ostatné texty som napísal ja a Martin Cibulka, ktorý je nielen hudobné ale aj básnické črevo. Hudba je spoločná, nápady vždy prináša celá kapela. Producentom je Martin – mladá krv, ktorá vie pracovať so zvukmi. Tak dostal od nás veľký priestor,“ hovorí Kuly.

Nový album predstavia Desmod na MOLEKULY ZVUKU TOUR 2017, ktoré štartuje v Českej republike 5. októbra koncertom v Brne. So sebou si na českú časť berú predkapelu Levitate. Na Slovensku im bude predskakovať česká kapela Jelen, s ktorou nahrali na album spoločný duet „Plný dom“.

„Turné je rozdelené na dve časti. Začína sa v Čechách, kde zahráme 8 koncertov. Potom nasleduje slovenská časť, ktorá zahŕňa 7 koncertov od Nových Zámkov až po Košice. Teraz si pripravujeme playlist a všetky vychytávky. Musí to byť pekné nielen pre uši, ale aj pre oči,“ dodáva Kuly.

DESMOD MOLEKULY ZVUKU TOUR 2017 SR

27.10.2017 Michalovce, Chemkostav Aréna
28.10.2017 Košice, Angels Aréna
03.11.2017 Hnúšťa, Mestská športová hala
04.11.2017 Ružomberok, Športová hala Koniareň
07.11.2017 Banská Bystrica, Športová hala Dukla
08.11.2017 Martin, Športová hala Podháj
17.11.2017 Nové Zámky, Športová hala Milénium

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa