Štvorica hudobníkov známa pod menom Deal sa hlási opäť o slovo. Kapela predstavila od vydania svojho albumu Electric Hearts klipy k skladbám You Never Know a Follow The Road. Teraz prichádza s emotívnym dielom k piesni Saviour.

Ústrednou postavou je úspešný a talentovaný výtvarník Jonsy Gáll, ktorý v klipe k pesničke Saviour stvárňuje pútnika hľadajúceho cestu, pravdu, krásu a spásu. Strih, réžiu a kameru mal na starosti Adrián Jenčo z CubeArt Pictures. O námet sa postaral basgitarista kapely Pavol Jakab.

“Keď sme nahrávali skladbu v štúdiu Sinus Records, už vtedy som mal pocit, ako keby sme maľovali obraz. Je to harmonicky veľmi jednoduchá skladba, dôraz je však v dynamike a farbe zvuku. Jonsyho religiózne umenie mi bolo vždy blízke, preto sa veľmi teším, že sa nám podarilo spojiť naše umelecké svety,” hovorí Pavol Jakab zo skupiny Deal.

“Skladba Saviour vytŕča z albumu Electric Hearts nielen minutážou, ale aj posolstvom, ktoré je v nej ukryté. Naším hlavným cieľom bolo vystavať pieseň s dôrazom na text a atmosféru. Rovnako ako pri ďalších skladbách z albumu, aj tejto sme dopriali dostatok času na to, aby dozrela. Vizuálnu stránku mali na starosti chlapci z Cube Art a ako skvelý herec sa predviedol Jonsy Gáll, ktorý namaľoval obraz priamo na Tomášovskom výhľade. Tešíme sa z výsledku,” prezradil spevák Ladislav Urbán.

Zaujímavým bonusom bol Jonsy Gáll, ktorý má k členom kapely blízko. “V roku 2016 ma oslovil Pali Jakab, s ktorým sa poznáme už dlho. Dobre poznal moju prácu aj to, ako maľujem. Ja zase poznám hudbu skupiny Deal. Saviour ma oslovila hneď a pre myšlienku spojiť sily som sa nadchol. Pre mňa to bola veľmi zaujímavá a hlavne nová skúsenosť. Preto som mal aj veľký rešpekt. Klip má zaujímavú atmosféru, pri ktorej bolo potrebné zachovať očakávanie, vážnosť, únavu. Tú som hrať ani nemusel, keďže som mal problém so žalúdkom a noc pred natáčaním som nespal a nejedol,” vysvetľuje výtvarník.

Klip k piesni Saviour je venovaný pamiatke bratranca bratov Jakabovcov a kamarátovi Jonsyho Gálla. Ladislav Staňo ml. je v novom klipe skupiny Deal zosobnený dvoma sochami z jeho tvorby, hoci tento svet opustil vlani 25. decembra. Zrelý tridsiatnik sa vyznačoval tvorivou fantáziou, pracoval s kameňom, drevom, keramickou hlinou i kovom. Jeho tvorba je plná nevídaných geometrických tvarov.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa