Speváčka Ewa Farná a pesničkár David Stypka natočili spoločný duet!

Veční spoločníci lásky. Radosť, túžba, vášeň, ale aj žiarlivosť a pochybnosti. To sú hlavní sprievodcovia milostným duetom Dobré ráno, milá. V poradí už tretieho singlu z oceňovaného Stypkovho albumu Neboj.

Po skladbách Vrány taky a Jericho prichádzajú David Stypka so spoločným songom s Ewou Farnou. Jej vynikajúca interpretácia dodáva duetu krehkosť, presvedčivosť a naliehavosť. Nadčasová pieseň, ktorá vzbudzuje silné emócie teraz, rovnako by vzbudzovala pred dvadsiatimi rokmi alebo o dvadsať rokov. A to nie len z toho dôvodu, že práve láska je večná. To vycítil aj autor a režisér videoklipu Jonáš Lipo Červinka, ktorý v tomto prípade rezignoval na aktuálne trendy a pieseň iba citlivo doplnil obrazovou poetikou inšpirovanou fotografiami Josefa Sudka a Františka Drtikola.

Autor skladby David Stypka o spolupráci prezradil: „Spolupráca s Ewou ako v štúdiu, tak pri nakrúcaní videa pre mňa bola veľkou skúsenosťou. Ewa je profesionál každou bunkou. Naviac vždy prináša milú a priateľskú atmosféru. To isté platí o režisérovi videa. Jonáš je tvorivý človek, ktorý presne vie, čo chce a ako to dosiahne. Bolo to pomerne náročné nakrúcanie, ale len čo skončilo, vravel som si, že s tými ľuďmi pôjdem znovu kedykoľvek do čohokoľvek.“

Ewa dodáva: „Davida som pred tým nepoznala, aj keď sme z rovnakého kraja. No bez akýchkoľvek predsudkov som si pieseň pustila. Má nádherný text, a keď mi znela v hlave týždeň v kuse, ozvala som sa, že sa jej neviem zbaviť a idem do toho. Veľmi sa tomu teším. David má uhrančivý hlas, tvorivý talent a ja som sa zase mohla prejaviť v inej polohe, ako ma je počuť najčastejšie.“

Vypočuť si uhrančivého pesničkára Davida Stypku naživo bude možné už tento rok na niekoľkých samostatných koncertoch. Komorné turné odštartuje 19. októbra v pražskej Malostranskej besede a skončí v Stypkovom rodnom kraji 16. decembra vo Frýdku Místku v klube STOUN.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa