Dave Brannigan je gitarová kapela zo Žiliny, radiaca sa k hudobnému štýlu zvaný indie rock. Ich tvorba je ovplyvnená prevažne britskou a americkou gitarovou hudbou od obdobia vzniku rock n rollu až po súčasnosť. Tento rok dosiahli prvú métu – vydali svoj debutový album, ktorý nesie názov Young Creatures. Počas nahrávania sa im dostalo zadosťučinenia, kedy boli nominovaní v prestížnej hudobnej ankete Radio_Head Awards v kategórii Objav roka. Po vydaní albumu si nedožičili odpočinok, práve naopak. V Pohode_FM live – súťaži Jednou ranou na Sziget sa im podarilo zvíťaziť v súboji s kapelou Papyllon, vďaka čomu tento rok reprezentovali našu krajinu na najväčšom stredoeurópskom festivale v Európe – SZIGET FESTIVAL. Doteraz si chalani až na pár výnimiek zvykli robiť klipy svojpomocne. Pre tento krát sa rozhodli osloviť mladého tvorcu videí Bena Reda.

Benovi sa pieseň páčila a tak sa dohodli na spolupráci. Líder kapely Dušan mal už malú predstavu o vizuály, ktorým bude krása prírody. Dôvodom bola súvislosť s textom piesne, ktorý popisuje pozitívny pohľad na život, pretváranie vnemov na príjemné a veselé. Podstatou je skrátka upozorniť na to, že život je taký ako ho vnímame. Vhod prišiel Benov plánovaný výlet na Island. Zdokumentovaním jeho cesty a prírodných scenérií vznikol klip k piesni Dancing Clouds.

Dancing Clouds je jedna z najpokojnejších, najpohodovejších a najuhladenejších skladieb na debutovom albume Young Creatures. Tu si ho môžete vypočuť:

Preklad k pesničke:

ak celý deň snívaš o tom, aký perfektný by mohol byť život
sediac na lavičke v parku alebo chytajúc trocha slnečného svetla
cez vodopád kvetín až po koniec cesty

všetko na čo čakáš je skryté všade naokolo
nemusíš hľadať len odstúp nabok
dokonca aj kamenné srdce sa roztopí,
keď cíti lásku

a ak spravíš všetky tie momenty okúzlujucími
pozri sa vpred, prichádza búrka
tancujúce oblaky na smutnej oblohe
šepkaj vetru, čo fúka
“vezmi ma so sebou tam, kam ideš”
a zamávaj

jazvy nezmiznú, aby si si pamätal svoje chyby
spraví ťa to opatrnejším do nasledujúcich dní
dní, keď si sám
dní, keď nemáš domov

a ak spravíš všetky tie momenty okúzlujucími
pozri sa vpred, prichádza búrka
tancujúce oblaky na smutnej oblohe
šepkaj vetru, čo fúka
“vezmi ma so sebou tam, kam ideš”
a zamávaj

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa