Dara Rolins – Ver mi – najkrajší darček

Dara systematicky pracuje na nových veciach, ktoré časom vyplnia jej nový album. Kedy to bude netuší zatiaľ asi ani ona. Kým to bude, môžeme sa tešiť z takýchto malých, ale mimoriadne čiperných lastovičiek.

Svojho času aj malá Darinka spievala o „najkrajšom darčeku,“ ktorým je „pieseň, ktorú ti spievam“ a ponaučená venovala túto „maličkosť“ na Vianoce aj svojim fanúšikom. Maličkosť som zámerne uložil do úvodzoviek, keďže veľmi dobre viem, koľko práce je za prípravou nového songu a ako veľa takýto darček znamená pre fanúšikov ktoréhokoľvek interpreta.

Fanúšikovia Dary Rolins dostali novú pesničku doslova pod vianočný stromček. V období, keď sú všetci ako med, prehodnocujú mnohé veci, chcú byť lepšími a mnohí si nájdu čas na to, aby boli lepšími pre seba i pre svoje okolie. Dara Rolins prišla s piesňou, v ktorej hovorí na rovinu o tom, že človek si musí veriť, aby bol spokojný.

Ono nie vždy všetko vyjde tak, ako má, neznamená to však, že treba nad sebou lámať palicu, stratiť dôveru v čokoľvek – práve naopak. Zlé veci sa dejú preto, aby nás posilnili. A ono je v živote vždy všetko ľahšie, keď máme vo svojom okolí niekoho, o kom vieme, že nám podá pomocnú ruku naozaj a doslova kedykoľvek.

Aj preto zrejme Dara tento song venovala špeciálne svojej sestre – v záverečných titulkoch. V globále ho však venovala svojim fanúšikom pod stromček a som presvedčený o tom, že pre mnohých to bol ten najkrajší darček. Skvelá muzika, silné slová, ktoré si Dara opäť napísala sama a je veľmi milé sledovať, ako sa aj ako textárka vyvíja a posúva sa míľovými krokmi späť. V produkcii s Maiky Beatz a Kvintesence Quartet vznikol jeden z najvýraznejších domácich songov roku 2013, ktorému sa dá uveriť úplne všetko.

Videoklip je postavený do dvoch rovín. Na jednej strane Dara na nábreží Dunaja, či v uliciach Bratislavy – čo sú súčasné zábery. Tieto zábery sú prestrihané „obrázkami“ z archívu speváčky – vystúpenia, rodina, súkromie, čím speváčka urobila ďalší krok k svojim fanúšikom a opäť ich trochu viac pustila do svojho súkromia. Fajn nápad, ktorý sa podarilo výborne zrealizovať a speváčka tak prišla aj bez fúry mejkapu, nablýskaných karavanov a šialených efektov s výborným, ba priam ešte viac úprimnejším poňatím. A to sa ráta. Pravdepodobne všetkým nám, tu na druhej strane obrazovky.

Rytmus tvrdí, že jeho s Darou netrápi vlastne nič a aj keď sú spolu a sú šťastní, doprajú si voľnosť a slobodu: Rytmus je stále zaľúbený až po uši!

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa