Pôvodne gothic metalový projekt GLOOM založil bubeník Radoslav Priputen po rozpade kultovej death metalovej formácie Insepultus v lete 2001.

Po niekoľkoročnom pôsobení a vydaní debutového albumu Nostalgia, na ktorom môžeme počuť aj hlas Kataríny Knechtovej, kapela prerušuje svoju činnosť po niekoľkých názorových nezhodách. Avšak v lete 2014 prichádza správny čas pre comeback. Zakladajúci členovia Radoslav a Igor Tinák začínajú tvoriť nové skladby. Ku kapele sa pripájajú staronový basák Ivan a nové tváre, gitarista Tomáš Čekan a spevák Martin Pazdera.

Začiatkom roku 2015 však basák Ivan a gitarista Tomáš opúšťajú kapelu opäť kvôli názorovým nezhodám. V lete prichádza nový basák Miroslav Maľcovský a kapela sa môže konečne v pokoji sústrediť na tvorbu nového materiálu. V apríli 2016 je comeback dokonaný a v štúdiu Umpax nahratý nový singel Souls walk apart ktorý je predzvesťou pripravovaného nového albumu s pracovným názvom Catharsis. Nahrávanie prebieha opäť v Umpaxe v lete 2016 a kapela sa začína opäť objavovať na pódiách…

Po dlhom hľadaní sa k ním pripája nová členka kapely, klávesáčka Barbora Petrášová. Kapela je pripravená na koncerty v plnej sile.V februári 2017 vychádza druhý album Catharsis v štýle melancholic rock.

Členovia:
Martin Pazdera – Vocals
Igor Tinak – Guitar
Miroslav Malcovsky – Bass
Radoslav Priputen – Drums
Barbora Petrašova – Keyboards

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa