„…Baby One More Time“ je prvý singel americkej popovej speváčky Britney Spears. Pieseň je z jej prvého albumu s rovnakým názvom. Singel bol vydaný v koncom roka 1998. Ale ten čas letí, že ano? 🙂

Pieseň napísal a produkoval dlhoročný speváčkin spolupracovník Max Martin. Hovorí o konci vzťahu, ktorý zapríčinila sama speváčka, ale teraz ľutuje svoje rozhodnutie a chcela by vziať všetko späť. Výsledkom spolupráce s Martinom bol celosvetový hit, ktorý znamenal prielom v jej kariére.

Pieseň vzbudila pozornosť aj vďaka svojmu videoklipu, ktorého obsah bol v čase uvedenia veľmi poburujúci. Speváčka sa v ňom objavuje v školskej uniforme, ktorá dnes patrí aj pod ochrannú známku Britney Spears.

Natáčal sa na strednej škole vo Venice v Kalifornii. Začína pohľadom na Britney, ktorá je v škole a nudí sa. Keď zazvoní školský zvonček, Britney chytí tašku a s ostatnými začína tancovať po celej škole – najskôr v uniforme, potom v športovom oblečení. Spoločne s ďalšími študentmi robia premety a ďalšie akrobatické cviky.

Posledná časť klipu sa odohráva v telocvični, kde speváčka pozoruje svoju lásku, ktorá hrá basketbal (vyvoleného hrá jej bratranec). Po chvíli ale začne opäť s ostatnými tancovať a to až do chvíle než zazvoní a divák sa dozvedá, že to bol všetko len sen uprostred nudnej vyučovacej hodiny.

Zaujímavosťou je, že jej asistentka Felicia hrala vo videoklipe učiteľku.

Videoklip režíroval Nigel Dick, pre ktorého znamenal obrovský úspech. Jeho pôvodné plány boli iné; chcel videoklip urobiť animovaný, aby prilákal čo najmladšie publikum. S tým ale Britney Spears nesúhlasila a tak zrodil spoločný kompromis.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa