Avicii vlastným menom Tim Bergling sa narodil 8. septembra 1989 v Štokholme, Švédsko a zomrel 20. apríla 2018 v Ománe.

Profesionálne bol známy pod menami ako Avicii, Tim Berg, Tom Hangs a Ashwin.

Vďaka svojmu debutovému singlu Seek Bromance sa držal v rebríčkoch Top 20 v mnohých krajinách. Medzi jeho ďalšie úspešné single patrí aj skladba „Levels“ (so samplami piesne „Something’s Got a Hold On Me“ od Etty James).

Ďalej sú to hity ako „Fade Into Darkness“ (so samplami piesne „Perpetuum Mobile“ od Penguin Cafe Orchestra), „My Feelings for You“ (so samplami piesen „My Feelings For You“ od skupiny Cassius), „Street Dancer“ a „Tweet It“. V súčasnosti vydáva hudbu pod vydavateľstvom Ministry of Sound.

Avicii sa objavil v hudobnom priemysle v roku 2008, keď mal 18 rokov, kompiláciou remixu titulného motívu videohry Lazy Jones. To viedlo k vydaniu jeho prvej nahrávky v Strike Recordings, nazvanej Lazy Lace.

V roku 2010 začal Avicii spolupracovať so švédskym DJ Johnom Dahlbäckom a vydali song s názvom Don´t Hold Back. Okrem toho v tom čase začal pracovať so svetoznámymi DJ-mi ako Tiësto a Sebastian Ingrosso. Hoci Aviciiho práca je zameraná na elektronickú hudbu, EMI vydala vokálovú verziu songu Bromance, pomenovanú Seek Bromance. V tom istom roku podpísal zmluvu s EMI.

V roku 2011 vydal spoločnej s Davidom Guettom song Sunshine, ktorý získal nomináciu Grammy Award ako najlepšia tanečná skladba. Toho istého času taktiež vydal skladbu Levels, ktorá sa dočkala hneď niekoľkých verzií a vynieslo Aviciiho na vrchol jeho kariéry.

26. decembra 2012 Avicii vydal jeho veľmi očakávaný hit s názvom I Could Be The One s Nicky Romero. Predtým známy ako Nicktim. Titul piesne bol pozmenený hneď potom, ako bol vložený vokál od Noonie Bao.

Avicii sa v roku 2012 umiestnil na 3. mieste v rebríčku Top 100 DJ-ov v časopise Dj Mag. Posunul sa tak o tri miesta dopredu od roku 2011, kedy skončil až na 6. mieste.

. Dňa 13. septembra 2013 vydal svoj debutový štúdiový album s názvom #TRUE.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa