Andrew May predstavuje svoj prvý slovenský singel, vďaka ktorému sa zasnúbil!

Slovenský spevák z Dubnice nad Váhom len pred necelými dvomi mesiacmi vydal svoj debutový album FREEDOM, z ktorého momentálne predstavuje svoj doposiaľ prvý singel v slovenčine. Chytľavý song Keď nie si so mnou, s prvkami súčasnej tanečnej hudby, venoval svojej priateľke k zásnubám.

„Dlho som uvažoval, či zaradím na svoj debutový album aj slovenskú skladbu, keďže ostatných 11 skladieb je v angličtine, no nakoniec pozitívne reakcie fanúšikov počas koncertov ma presvedčili, že pieseň na album patrí. Spievať po toľkých rokoch po slovensky bola pre mňa ako speváka, ale najmä skladateľa veľká výzva.“Ako sám spevák uvádza, v angličtine sa cíti oveľa pohodlnejšie, keďže je inšpirovaný najmä britskou pop music. „Posledné roky som bojoval s predstavou, že zahranične znejúci hudobný podklad skladby v spojení so slovenčinou bude v mojom prevedení znieť veľmi zle.“

Zásnubná pieseň

„Pamätám si, ako som mesiac chodil do štúdia a pracoval na tejto skladbe. Moja priateľka sa ma neustále pýtala, čo nové som vytvoril a či jej nejaké nové skladby a hudobné nápady pustím. Vždy som iba povedal, že sa mi nedarilo, že mám tvorivú krízu a podobne. Ja som pritom pomaly skladal pesničku, do ktorej som chcel vložiť našich spoločných 8 rokov života, dúfajúc, že sa aj vďaka tejto skladbe posunie náš vzťah na vyššiu úroveň. Ďalší mesiac som ju potom schovával zaheslovanú v počítači, pokiaľ sa mi vyrobil prsteň. Priznám sa, že som bol v strese, keď som kľačal, ale pieseň sa asi páčila, lebo povedala áno,“ opisuje spevák vznik nového singla Keď nie si so mnou.

Autorom hudby a textu je sám spevák a o výsledný mastering sa postaral uznávaný slovenský producent Vlado Randy Gnepa. „Musím sa priznať, že textovú stránku piesne som niekoľko rokov neriešil, keďže dlhoročnou textárkou mojich piesní, je práve moja priateľka,“ dodáva s úsmevom Andrej. Grafiku k singlu má na starosti Erik Keosz Osvald.

V neustálom kolobehu

Od vydania albumu FREEDOM neubehli ani 2 mesiace a Andrew už pracuje na nových skladbách. Prvý singel, ktorý sa chystá o pár týždňov predstaviť, bude singel Magic, na ktorý už stihol natočiť aj videoklip. „Veľakrát som si povedal, že si dám skladateľskú pauzu na načerpanie inšpirácie, ale vždy to skončí nejakou novou skladbou.“

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa