„Good Cop, Bad Cop“ je pieseň amerického hip-hopového interpreta Ice Cube. Táto skladba bola vydaná pre 6. júna 2017 ako jeden z Death Certificate 25th Anniversary Edition.

Ice Cube je rapper aj herec narodený 15. Júna 1969 v South Central Los Angeles.
Cube bol dobrý študent, ktorý bol vášnivý futbalom a hudbou.
Keď začal dospievať jeho rodičia ho vytiahli z miestnej školy a odviezli ho na predmestskú strednú školu v údolí San Fernando.
Keď videl, že jeho kamaráti sú zabití alebo sedia vo väzení, Cube sa rozhodol že bude žiť lepší život ako oni. Po ukončení strednej školy sa zapísal do Technologického inštitútu Phoenix, kde získal v roku 1988 dvojročné štúdium.
V tom čase sa aj naďalej zapájal do hudby, pričom jeho veľký záujem bol zameraný na stále sa rozvíjajúci svet rapu. Začal písať svoje prvé texty na strednej škole a v polovici osemdesiatych rokov založil skupinu s dvoma ďalšími členmi nazývanými CIA. Skupina, teda najmä Cube, čoskoro pritiahli pozornosť ďalšieho začínajúceho rappera Andrea Romelle Young, známeho ako Dr. Dre.
Spoločne sa spolu s inými mladými rapermi (DJ Yella, Eazy-E a MC Ren) spojili s N.W.A. (Niggaz s Attitude).

Považovaný za jedného z priekopníkov gangsta rapu, tvrdé zvuky a texty NW sa otriasli hudobným priemyslom a zároveň predávali milióny rekordov. Druhý album skupiny, Straight Outta Compton (1988), priniesol mladým mužom slávu. Zakotvená kontroverzným hitom „F *** tha Police“, nahrávka z nich urobila jednu z najspornejších skupín v hudobnom biznise a zároveň sa ponorila do zložitého rozdelenia čiernej mládeže a presadzovania práva.

Po čase a jeho odchodu z NWW, Cube začal svoju filmovú kariéru veľmi úspešne v John Singleton režisovanom mladíkovi, Boyze n Hood (1992). Pôsobil v niekoľkých ďalších úspešných filmoch vrátane piatku (1995), troch kráľov (1999) a barbershopu (2002).

V roku 2015 sa objavil príbeh z jeho začiatkov v šoubizniese a to filmom Straight Outta Compton, bioptika o vzostupe N.W.A. z ulíc, aby sa stala globálnym fenoménom.

Komentáre:  
 

Autor Textu:musiq1.sk
Zdroj Videa:YouTube
Obrázky:Screenshoty z videa